BEZPIECZNA DROGA PRZEDSZKOLAKA

W myśl zasady „Czym skorupka za młodu nasiąknie” uczymy dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Ubrane w kamizelki odblaskowe przedszkolaki ze Skibniewa wybrały się na najbliższe skrzyżowanie, gdzie obserwowały ruch drogowy ze szczególnym zwróceniem uwagi na poruszanie się pieszych po drodze. W praktyce zastosowały 5 zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach.

3 października do przedszkolaków przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, żeby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Okazało się, że dzieci mają już sporą wiedzę i poprawnie odpowiadały na pytania gości. Pani policjantka opowiedziała również o zasadach bezpiecznego zachowania się dzieci w stosunku do nieznajomych. Najwięcej emocji było podczas demonstracji wyposażenia policjanta.

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego - życzymy bezpiecznej drogi.

L. Wierzbicka